Люки
під плитку та мозаїку

Люки
під фарбу та шпалери

Люки
у підлогу

Інструкція з монтажу дводверних потолочних люків

МОНТАЖ ПОСИЛЕНОГО ЛЮКА У СТЕЛЮ

Посилений люк під фарбування або шпалери - це готова до установки конструкція. Зовнішня рама посиленого люка зміцнена квадратною алюмінієвою трубою перетином 30 х 30 мм, яка надає люку додаткову жорсткість та стійкість проти деформацій. Посилені люки встановлюються в гіпсокартонні підвісні стелі і служать для ревізійного доступу до різних приладів та пристроїв (кондиціонерів, фанкойлів, вентсистем), що розташовані в міжстельовому просторі. При установці посилених люків необхідно враховувати їх значну вагу, яка не має передаватись на конструкцію підвісної стелі. При монтажі, посилені люки необхідно кріпити безпосередньо до основного капітального перекриття за допомогою різьбових шпильок М8 або М10. У горизонтальній площині позиціонування люка забезпечується профілями для гіпсокартону, які не повинні бути пов'язані механічним кріпленням з люком.

Для монтажу люка необхідний наступний набір інструментів:

  • - Перфоратор з набором твердосплавних свердел
  • - Електродриль з набором свердел по металу
  • - Електроболгарка з відрізним диском
  • - Слюсарний молоток
  • - Слюсарний керн
  • - Будівельний олівець
  • - Рулетка
  • - Будівельний рівень (бажано лазерний)
  • - Ключі ріжкові та торцеві
  • - Анкерні втулки з різьбленням М8 або М10
  • - Різьбові шпильки М8 або М10 (кількість шпильок залежить від розмірів люка)
  • - Гайки і шайби М8 або М10

монтаж ревізійного люка в стелю

ПОРЯДОК МОНТАЖУ РЕВІЗІЙНОГО ЛЮКА У СТЕЛЮ

У підготовленому до монтажу люці треба розмітити отвори під шпильки у його рамі посилення з труби 30х30 мм. Отвори мають розміщуватись в безпосередній близькості до кутів люка, але не ближче 30 мм до зварного шва.
При великих габаритах люка відстань між шпильками по одній стороні не повинна перевищувати 800 мм. Отвори повинні бути симетричні щодо геометричних осей люка.

Просвердлити отвори діаметром 9 мм або 11 мм (в залежності від діаметру шпильки) у верхній і нижній стінках квадратної труби за один прохід. Отвори у верхній і нижній стінках труби повинні бути співвісні. Розсверлити в нижній стінці труби отвори під торцевой ключ діаметром 20-22 мм в залежності від зовнішнього діаметра торцевого ключа. Зачистити задирки.

Люк з просвердленими отворами може використовуватися в якості розмічувального шаблону для отворів під анкерні втулки в капітальному перекритті. Розмітити отвори під анкерні втулки на основній стелі (капітальному перекритті). Якщо необхідно встановити кілька люків однакового розміру, можна виготовити шаблон для розмітки з підсобних матеріалів, наприклад з ДВП.

Розмітку і свердління отворів необхідно проводити якомога точніше з огляду на те, що шпильки не повинні мати значних відхилень від вертикалі, інакше вони будуть деформувати (викручувати) раму люка, що може привести до його псування. Просвердлити отвори в перекритті під анкерні втулки і встановити втулки. Закрутити шпильки в анкерні втулки. Переконатися в надійності закріплення анкерних втулок в перекритті. Накрутити на шпильки верхні гайки і встановити шайби. Встановити люк на шпильки. Поставити шайби і закрутити (без піджиму) нижні гайки.

Виставити люк за рівнем підвісної стелі в горизонтальній площині за допомогою гайок. Шпильки слід підтягувати рівномірно, не допускаючи деформації люка. Перевірити працездатність люка і надійно затягнути гайки. Обрізати кінці шпильок болгаркою врівень з нижньою межею труби.

Металокаркас гіпсокартонної підвісної стелі повинен бути змонтований навколо люка з зазором до 5 мм на сторону БЕЗ МЕХАНІЧНОГО З'ЄДНАННЯ З ЗОВНІШНЬОЇ рамою ЛЮКА.

ПІДГОТОВКА СТЕЛЬОВОГО ЛЮКА ДО ШПАКЛЮВАННЯ ТА ФІНІШНОГО ОЗДОБЛЕННЯ

Гіпсокартон підвісної стелі кріпиться саморізами по металу до профілів його основної металоконструкції, а також після попередньої засверловкі або саморізами зі свердлом до труби посилення люка. Кромка гіпсокартону, що
примикає до рами люка, повинна мати фаску для шпаклювання. Далі можна заповнювати щілини між рамою люка і гіпсокартоном підвісної стелі. Ідеальним матеріалом для цього є французька полімерна шпаклівка
SEM-LIGHT SEMIN.

Після висихання шпаклівки по периметру люка можна переходити до основного шпаклювання його дверки (дверцят), а також всієї поверхні підвісної стелі навколо люка. Важливо пам'ятати, що після шпаклювання необхідно повністю відкрити дверцята (дверку) люка. Якщо шпаклівка, яка потрапила в шви між рамою і дверцятами люка, застигне, вона заклинить дверцята і люк буде повністю зіпсований!

Повернутись до розділу люків під шпалери...