Люки
під плитку та мозаїку

Люки
під фарбу та шпалери

Люки
у підлогу

Посилена рама

Люки в стелю з гіпсокартону під фарбування та шпалери

Усиленный люк под покраску или обои

 

Алюмінієві люки у посиленій рамі найчастіше використовуються для монтажу в стелю з гіпсокартону для доступу до великих ревізійних отворів (від 600х1200 мм). Також допускається монтаж в стіну якщо ширина дверцят не перевищує 600 мм. Для ширших люків в стіну робляться знімні дверцята без петель які не провисатимуть під власною вагою. Посилена модель є модифікацією люка типу Короб до зовнішньої рами якого приварюється алюмінієва труба 30х30 мм. Такі ревізії призначені лише для внутрішніх робіт. Служать для доступу до електрошафок, систем вентиляції чи кондиціонування. Конструкція стельових люків передбачає прихований монтаж на одному рівні з гіпсокартоном, яким зашивається конструкція підвісної стелі. Поверхня дверцят підлягає тонкошаровому фарбуванню, нанесенню декоративної штукатурки або обклеюванню шпалерами. Люки у посиленій рамі мають значну вагу, тому монтаж передбачає їх вивішування на резьбові шпильки до перекриття стелі.

 

ТЕХНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОСИЛЕНИХ ЛЮКІВ ДЛЯ СТЕЛІ

Посилення зовнішньої рами виконується квадратною алюмінієвою трубою перерізом 30х300 мм. Ця труба приварюється зі змішенням у 12.5 мм, що утворює поличку для гіпсокартонніх листів, якими люк обшиється навколо. Посилення надає люкам в стелю додадкову міцність від вигинів та інших деформацій під час транспортування чи монтажу. 

Для планування замовлення великих люків в стелю з гіпсокартону потрібно визначитись з їх розмірами.

У люка є три параметри:

  • • Зовнішній габарит по посиленій рамі.
  • • Розмір фронтальної частини, яка буде шпаклюватись чи фарбуватись.
  • • Корисне вікно у відкритому люці.

Від габариту з посиленням потрібно відняти 60 мм на сторону для отримання розміру видимої фронтальної частині. Для того, щоб дізнатись яке буде корисне вікно у вікритому люці, треба від його фронтальної частини відняти 75 мм по короткій стороні та 30 мм по довгій. Ви можете звернутись до нас за прорахунком потрібного Вам люка.

 

Люк ревизионный потолочный усиленный

МОНТАЖ ЛЮКІВ В СТЕЛЮ З ГІПСОКАРТОНУ

Люки з посиленою рамою для монтажу в стелю зазвичай мають значну вагу. Їх не можна кріпити до профілів на яких тримається підвісна стеля. Люк потрібно підвісити на різьбових шпильках М8 чи М10 до основного перекриття. По контуру люка підходять профілі але вага на них не передається. Шпильки мають розміщуватись з кроком не більше 800 мм. (Дуже детальна інструкція тут...). По краю гіпсокартонних листів що обрамляють люк потрібно зняти фаску, щоб краще трималась шпаклівка між рамою люка та підвісною стелею. Фронтальна частина дверцят люка підлягає шпаклюванню, фарбуванню чи обклеюванню шпалерами. Оздоблювальний матеріал потрібно наносити тонким шаром та перевіряти люк на відкривання, щоб шпаклівка не засохла між рамою та створкою.

Ревизионные люки для потолочных кондиционеров

 

Посилені люки в стелю комплектуються 1-м чи 2-ма тросиками з карабіном на кінці в залежності від розміру рами. Тросики не допустять різкого інерційного розпахування дверцят люка. При відкриванні тросики натягуються та тримають кришку у напіввідчиненому положенні. Кришку потрібно трохи підняти та відчепити карабіни.

Обираючи люк, важливо враховувати не лише його зовнішні та внітрішні розміри, а й глибину, щоб рама люка розмістилась в ревізійній ніші до комунікацій та обладнання. Глибина посиленого люка складає 60 мм. 

Для люків невеликого розміру допускається монтаж до підвісної стелі, але вона має мати додатковий запас міцності. Підвісна стеля має витримувати вагу самого люка, а також бути стійкою на натискання від якого відкривається лючок за рахунок нажимної меблевої фурнітури. Для дуже великих ніш ми також можемо запропонувати посилену дводверну модель люка в стелю з гіпсокартону під фарбу чи шпаклівку.

 

люк в стелю з гіпсокартону

Загальний розділ